خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

روش مطالعه صحیح و اصولی و روشهای مرور مطالب خوانده شده

  متنی به قلم دوست و همکار عزیزم جناب آقای محمد سبزی

  آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که هنگام مطالعه از چه روشی استفاده می‌کنید؟ یک روش مطالعه صحیح و اصولی می‌تواند بسیاری از مشکلات تحصیلی را از بین ببرد. بررسیهای بعمل آمده گویای آن است که افرادی که در زمینه تحصیل موفق بوده‌اند، روش صحیحی برای مطالعه داشتند. یادگیری (learning) مسئله‌ای است که در سراسر طول زندگی انسان بویژه در دوران دانش آموزی و دانشجویی اهمیت زیادی دارد. چرا که دانش آموزان و دانشجویان همیشه در معرض امتحان و آزمون قرار دارند و موفقیت در آن آرزوی بزرگشان است.
  شاید به افرادی برخورده باشید که می‌گویند: همه کتابها و جزوه‌ها را می‌خوانم، اما موقع امتحان آنها را فراموش می‌کنم، یا من استعداد درس خواندن را ندارم، چون با اینکه همه مطالب را می‌خوانم اما همیشه نمراتم پایین است و یا ... . بسیاری از اینگونه مشکلات به نداشتن یک روش صحیح برای مطالعه باز می‌گردد. عده‌ای فقط به حفظ کردن مطالب اکتفا می‌کنند، بطوری که یادگیری معنا و مفاهیم را از نظر دور می‌دارند. این امر موجب فراموش شدن مطالب بعد از مدتی می‌شود، در واقع آنچه اهمیت دارد یادگیری معنا و مفهوم است، چیزی که نمی‌توانیم و نباید از آن دور باشیم.
  برای آنکه مطلبی کاملا آموخته شده و با اندوخته‌های پیشین پیوند یابد، باید حتما معنا داشته باشد، در این صورت احتمال یادگیری بیشتر و احتمال فراموشی کمتر خواهد شد. بنابراین قبل از اینکه خود را محکوم کنیم به نداشتن استعداد درس خواندن ، کمبود هوش ، کمبود علاقه ، عدم تونایی و سایر موارد ، بهتر است نواقص خود را در مطالعه کردن بیابیم و به اصطلاح آنها بپردازیم. در اینصورت به لذت درس خواندن پی خواهیم برد. اولین قدم در این راستا آن است با اندکی تفکر عادتهای نامطلوب خود را در مطالعه یافته و سپس عادتهای مطلوب جایگزین آن گردد.......

                         

  نمونه ای از دانش آموزان موفق استفاده کننده ازروش مطالعه صحیح و اصولی

  بسم الله الرحمن الرحیم
  اینجانب ندا پیرا،به حول و قوه الهی موفق به کسب رتبه ی 44در کنکور سراسری 95در رشته‌ی تجربی گردیدم.
  بدون شک در پیمودن این مسیر بزرگان بسیاری کمکم نموده واز مشاوره و راهنمایی آنان استفاده کرده ام.
  یکی از این بزرگواران جناب آقای سبزی بودند که متاسفانه به دلیل حجم زیاد درسها و کمبود وقت فقط 3 جلسه افتخار حضور در کلاس های ایشان را داشتم که سعی نمودم از این مدت اندک بیشترین بهره را بگیرم.می توان گفت که تقریبا از همه‌ی نکاتی که در کلاس گفته می شد استفاده کرده و نتیجه‌ی بسیار مثبتی را از آنها گرفتم.
  رسم نقشه ذهنی،راه های مختلف رمز گذاری و بقیه‌ی نکاتی که در کلاسها آموختم کمک خوبی برای من در این مسیر بودند.
  با آرزوی موفقیت روز افزون برای آقای سبزی و دانش آموزان عزیز
  باتقدیم احترام
  ندا پیرا

   

   

   

   


  این مطلب تا کنون 14 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : مطالعه ,استفاده ,دانش ,یادگیری ,خواندن ,معنا ,دانش آموزان ,استفاده کرده ,آقای سبزی ,یادگیری معنا ,جناب آقای ,
  روش مطالعه صحیح و اصولی و روشهای مرور مطالب خوانده شده

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر